Kyselost organismu

 

Překyselení organismu je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob, protože zdraví je bezprostředně závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho těla. Překyselení způsobuje většinu nemocí a důkladné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle tvoří základ každé terapie.

Každé chronické onemocnění začíná lokálními (skrytými) acidózami, které pokračují celkovou latentní acidózou základní substance s odpovídajícími zánětlivými reakcemi buněk. Končí tím, že se v organismu etabluje CIRCULUS VITIOSUS, uzavřený kruh, a při následné masivní acidóze, která se může projevit ztuhnutím postižené tkáně, se ztrácí možnost řídit v ní základní životní pochody.

Veškerý život začal v moři, pH mořské vody je 8-8,5 . Krev má pH 7,35-7,4. Vyváženost acidobazického prostředí je nejdůležitější podmínkou našeho zdraví i života. Tato životně důležitá skutečnost i nadále zůstává klasickou medicínou nepovšimnutá a většina lékařů nepovažuje acidózu za bezprostřední ohrožení našeho zdraví.

Kyseliny mají ničivý účinek. Dokážou rozrušit kov nebo kámen. Pokud setrvávají v těle, aniž by se neutralizovaly, způsobují nejrůznější choroby. Zubní kazy, stejně jako revmatismus, dna, artritida, ledvinové kameny, to vše má jedinou příčinu – překyselení.

Naše nepřirozené stravovací návyky vedou k tomu, že podíl zásaditosti v našem těle je příliš nízký a podíl kyselosti naopak příliš vysoký. Starosti, zloba a stres kyselost ještě zvyšují. Dokud si tělo může brát zásadité látky z vaziva, cév a kostí, dokáže přebytek kyselin neutralizovat. Tím však dochází k úbytku minerálů, řídnutí kostí a sklerotizaci cév. Člověk je neklidný, unavený a malátný.

Hlavní příčiny překyselení organismu jsou špatná výživa a špatný způsob života. Tedy mezi konkrétní příčiny patří příliš mnoho bílkovin, cukr, alkohol, nikotin, nasycené mastné kyseliny, jedy z poživatin, chemické látky, zloba, agrese, stres a nahromaděná zátěž. Kyseliny vnikají nejdříve do krve, jsou-li však její ochranné látky vyčerpány, je přebytek kyseliny odveden do vaziva. Tento princip je podstatou celulitidy u žen. Muži mají jinak nastavený metabolismus, a proto trpí častěji dnou, která může být dlouho skrytá!

Tělo vytváří kyseliny částečně samo, připomeňme žaludeční šťávy. Svému tělu nedáváme příležitost k tomu, aby odbourávalo kyseliny samo, protože málo pijeme. Pokud se navíc nedostatečně pohybujeme, vydýchávají plíce málo kyselin, přitom nedostatek kyslíku vede k jejich další produkci. Také nedostatečný zdroj vitamínů a stopových prvků podporuje tvorbu kyselin, protože tělo nedokáže dokončit určité procesy látkové výměny. Jestliže v nevhodnou dobu něco špatného sníme, a navíc ve spěchu, může se původně zásaditá strava změnit v kyselou. Člověk si pak připadá přetažený, je chronicky unavený, zotavuje se velmi těžce a nedostatečně, má velké napětí ve svalech, bolí hlava a záda. Pokožka inklinuje k ekzémům.

Více o kyselosti viz odkaz:   https://regenerace.organismu.cz/wp-content/uploads/2012/02/12-utajovan%C3%BDch-krok%C5%AF-pro-odkyselen%C3%AD-organismu.pdf  

Odkaz na produkty k odkyselení organismu, které z vlastní zkušenosti velice doporučuji, kvalitní produkty, přijatelné ceny a viditelné výsledky již v krátké době užití: https://www.odkyselenitela.cz/www-odkyselenitela-cz/eshop/1-1-PRODUKTY

Knížku, kterou vřele doporučuji je Pryč s kyselostí Kurt Tepperwein,